Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] jak włączyć światła do jazdy dziennej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] jak włączyć światła do jazdy dziennej

    Witam,

    to mój pierwszy post "na poważnie" - potrzebuję pomocy. Miesiąc temu rozpadła mi się w trasie turbina (jestem drugim właścicielem O2, 2006r, TDI 140 KM). Ponieważ zatrzymałem się na autostradzie i chciałem podjechać do zatoki awaryjnej - uruchomiłem jeszcze raz silnik, który wskoczył na obroty - i musiałem go gasić biegiem / sprzęgłem - bo miał samozapłon. Zgasiłem tam gdzie stał i już czekałem na lawetę. O2 odwieziona do mechanika.

    Turbina w drobiazgi się rozpadła, oddałem do regeneracji, wróciła jak nowa (może nawet nie ta), wykresy z dynamicznego wyważenia itd. itp. Mechanik ocenił, że dobra robota (poszła do regeneracji razem z kolektorem - tak "regenerator" sobie życzył, że tak lepiej).

    W międzyczasie mechanik powiedział, że awaria spowodowała, że olej był wszędzie - przynajmniej połowa dostała się wszędzie gdzie mogła (z silnika spuścił nie więcej niż 2 litry) - reszta wypłynęła zewsząd. Wyczyścił wszystko. Podłączył, na wolnych obrotach wypaliło się wszystko, pojeździł trochę. Póki silnik zimny, wydaje się, że jest ok. Ale jak się rozgrzeje, łapie jakieś wibracje, jakby trochę buja (ale delikatnie) a oprócz tego - znów olej zaczyna dostawać się do układu wydechowego.

    Pytanie do was - co mogę mu zasugerować, że może być przyczyną (najważniejszy ten olej) a w drugiej kolejności te delikatne wibracje na gorącym silniku. Mówi, że będzie demontował głowice, żeby sprawdzić czy pompowtryskiwacze nie złapały luzu, że czasem z paliwem może się olej dostawać. Coś jeszcze, jakieś pomysły... ?

    dziękuję z góry za pomoc.
    Rafal.

  • #2
    [O2] jak włączyć światła do jazdy dziennej

    Witam

    Mam pytanie jak włączyć światła do jazdy dziennej? Mam światła przeciwmgielne wraz ze światłami do jazdy dziennej i nie wiem jak je włączyć. Czy ktoś mi powie jak to zrobić samemu albo gdzie podjechać do mechanika który to zrobi Wrocław i okolice?

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      :shock: Proste jak drut jedź do ASO

      Komentarz


      • #4
        Ale ile ASO za to weźmie? Czy nie będzie taniej u jakiegoś mechanika który się na tym zna.

        Komentarz


        • #5
          Jak patrzysz na cenę to ktoś z klubu zrobi to za przysłowiowego "czteropaka" :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Taki temat już się przewijał.

            Nie da rady ich włączyć tak jak mówi instrukcja obsługi?
            Czarna perła O2 FL:
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

            Komentarz


            • #7
              no demmsi,napisał, że taniej nie będzie
              Do instrukcji obsługi zajrzałeś :?:
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • #8
                Zaglądałem do instrukcji ale nie da się włączyć samemu. dlatego chciał bym aby mi to zrobił mechanik lub ktoś z klubu

                [ Dodano: Nie 10 Lut, 13 18:27 ]
                Może endryu kogoś znasz z Wrocławia lub okolic kto by to zrobil

                Komentarz


                • #9
                  Forum - Octavia Club Polska

                  Komentarz


                  • #10
                    ale ja nie rozumiem w o2 fl trzeba włączać dzienne? one nie sa od razu odpalone?
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez blackrs
                      ale ja nie rozumiem w o2 fl trzeba włączać dzienne? one nie sa od razu odpalone?
                      Na naszym rynku powinny być , ale o ile dobrze pamiętam był już przypadek na forum że jeden z kolegów miał auto z rynku niemieckiego i tam nie jest wymagane używanie świateł w dzień i miał to wyłączone w sterowniku CE .

                      Komentarz


                      • #12
                        tak w o2fl. no właśnie się nie włączają a są w lampach razem z przeciwmgielnymi.

                        Komentarz


                        • #13
                          mikolaj.br, jak chcesz to moge ci właczyc swiatała dzienne i nie tylko .
                          diagnostyka vag 602-614-253

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Wojtenio
                            Zamieszczone przez blackrs
                            ale ja nie rozumiem w o2 fl trzeba włączać dzienne? one nie sa od razu odpalone?
                            Na naszym rynku powinny być , ale o ile dobrze pamiętam był już przypadek na forum że jeden z kolegów miał auto z rynku niemieckiego i tam nie jest wymagane używanie świateł w dzień i miał to wyłączone w sterowniku CE .
                            Z tymi światłami to ja miałem problem niestety skoda aso 70 pln bo na forum więcej pytań niż odpowiedzi i proszę się nie obrażać ale taka jest prawda nie piszę że forum nie pomaga
                            ale nie wszyscy ogarniają wszystkie tematy.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez stevewonder
                              Z tymi światłami to ja miałem problem niestety skoda aso 70 pln bo na forum więcej pytań niż odpowiedz
                              no to jakoś nie zerżnęli Cię z kasy jak na ASO
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                Widać że nikt z przedmówców nie zajrzał do instrukcji w ciągu 3 sek od włączenia zapłonu trzeba pociągnąć wajchę kierunkowskaza do siebie po czym trzymając ją przesunąć w górę[lub w dół, nie mam instrukcji pod ręką] (jakby się wrzucało kierunkowskaz). Przytrzymać do piknięcia i gotowe.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kubeon
                                  Widać że nikt z przedmówców nie zajrzał do instrukcji w ciągu 3 sek od włączenia zapłonu trzeba pociągnąć wajchę kierunkowskaza do siebie po czym trzymając ją przesunąć w górę[lub w dół, nie mam instrukcji pod ręką] (jakby się wrzucało kierunkowskaz). Przytrzymać do piknięcia i gotowe.
                                  Jak nie masz odpowiednio zakodowanego BCM to ta opcja nie działa i zostaje ASO lub życzliwy kolega z VCDS :diabelski_usmiech .

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam,
                                    nie mam halogenów ale ma włączoną funkcję świateł dziennych (wykorzystują normalne światła mijania ale bez podświetlenia deski rozdzielczej). Uruchomienie polega na:
                                    - przekręcić zapłon;
                                    - przyciągnąć do siebie dźwignię kierunkowskazów (by zapaliły się "długie");
                                    - trzymając w takim położeniu tą dźwignię przesunąć ją do góry (włączyć prawy migacz), przytrzymać ok 3 sekund: światła będą włączone po przekręceniu zapłonu a wyłączą się gdy wyłączymy zapłon.
                                    Wyłączeniu funkcji analogicznie ale dźwignię przesuwamy w dół (włączamy lewy migacz).

                                    Moja 5-cio letnia Panda miała też coś takiego i dodatkowo funkcję Follow Me Home a tu ni ma czegoś takiego - chyba że się mylę.
                                    Pozdrawiam,
                                    IGK

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X